O nás

Mateřská škola se nachází v zástavbě rodinných domů městské části Brno- Černovice. Škola byla otevřena v roce 1952, ale od té doby prošla několika velice radikálními a nákladnými rekonstrukcemi, které financovala nejprve První brněnská strojírna, které škola patřila, posléze ÚMČ Brno- Černovice v roli zřizovatele.

Významnou změnou byla realizace půdní vestavby v roce 2004, následně pak v roce 2007 využití zbylých půdních prostor pro vybudování logopedické třídy. Z původní dvojtřídky máme tedy nyní moderní a skvěle vybavenou čtyřtřídní mateřskou školu s kapacitou 75 dětí.

Zatím poslední akcí bylo vybudování Školičky. Třída pro 10 dětí není zahrnuta do sítě škol, na financování se spolupodílí rodiče a ÚMČ.

Budova má tvar písmene L, vstup pro tříd Planetek, Hvězdiček a Kosmíků je z průjezdu, pro třídu Sluníček ze školní zahrady. Do podkrovních prostor tříd Hvězdiček a Kosmíků vede dřevěné schodiště.

Momentálně budova slouží výhradně k předškolní výchově a vzdělávání a k činnostem s tím spojeným. Kromě tříd a jejich příslušenství (hygienické zařízení, zázemí pro učitelky, šatny, kuchyňky, úložné prostory na lůžkoviny a šatny) je v MŠ ředitelna, logopedická pracovna, keramická dílna, výdejna jídla a úklidové prostory.

S budovou MŠ bezprostředně sousedí rozlehlá zahrada s ovocnými stromy, prostor pro volný pohyb dětí, která je situována do soukromých zahrad.

Provoz MŠ je od 6.30 do 16.30

Dokumenty ke stažení

Informace pro rodiče budoucích předškoláků

Provozní

Starají se o chod a příjemné prostředí MŠ :)

Jarmila Matušková
školnice
Jana Klimešová
provozní
Naděžda Kuchařová
provozní

Kontaktujte nás